YÖNETMENLERLE FİLM SÖYLEŞİLERİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün maddi desteğiyle ve katkılarıyla yapılan, birliğimizce koordine edilen Yönetmenlerle Film Söyleşileri, 2017-2018-2019 yıllarında bir kültür-sanat faaliyeti olarak  Ankara’da düzenlediği etkinliklere Türkiye’nin tanınmış yönetmenleri ile sinemaseverleri bir araya getirdi.  2020 yılı etkinlikleri devam ediyor. 

2017 yılı Ocak-Aralık ayları arasında ülkemizin önemli ve saygıdeğer yönetmenleri Derviş ZAİM, Mustafa KARA, Kemal UZUN, Cevdet MERCAN, Kaan MÜJDECİ, Reis ÇELİK, İsmail GÜNEŞ, Faysal SOYSAL ve Yüksel AKSU’nun katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

2018 yılı Nisan -Aralık ayları arasında Atalay TAŞDİKEN, Ali Adnan ÖZGÜR, Ümit ÜNAL, Murat PAY, Ümit KÖREKEN, Can ULKAY ve Onur TAN’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

2019 yılında Milli Kütüphane Konferans Salonunda yapılan söyleşilere Ocak ayında Elveda Katya filmi ile Ahmet SÖNMEZ, Şubat ayında Anons filmi ile Mahmut Fazıl ÇOŞKUN, Mart ayında Sarı Sıcak filmi ile Fikret REYHAN, Nisan ayında Yaşar Kema Efsanesi filmi ile Aydın ORAK, Mayıs ayında Sükut Evi filmi ile Cafer ÖZGÜL, Eylül ayında Borç filmi ile Vuslat SARAÇOĞLU, Ekim ayında GÜVERCİN HIRSIZLARI filmi ile Osman Nail DOĞAN, Kasım ayında AYDEDE filmi ile yönetmen Abdurrahman ÖNER ve yapımcısı Arzu ÖNER, Aralık ayında ise GÜVERCİN filmi ile Banu SIVACI  etkinliğimizin konuğu oldu.

2020 yılının ilk etkinliği Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda  Ocak ayında yapıldı. Etkinliğe DİLSİZ filmi ile Murat PAY konuk oldu. Şubat ayının konuğu ise HALEF filmi ile yönetmen Murat DÜZGÜNOĞLU idi. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yönetmenleri ağırlamaya devam edeceğiz. Yaz aylarında (Haziran-Temmuz-Ağustos) etkinliğe ara verilecek olup Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında söyleşilerimize devam edilecektir. 

Sosyal medya hesaplarımızda düzenli olarak duyurusu yapılan etkinliklerimiz ücretsiz ve tüm sanatseverlere açık olarak düzenlenmektedir. 

         https://www.facebook.com/filmyapimcilari/events/admin/

         https://twitter.com/filmyapimcilar

         https://www.instagram.com/?hl=tr