FİYAB SİNEMA SEKTÖR GÜNLERİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ve FİYAB'ın koordine ettiği FİYAB Sinema Sektör Günleri, 2019 yılında ilk olarak düzenlendi. Etkinliğe farklı alanlardan profesyoneller ve diğer sektör unsurları katıldı. 2020 yılında ikincisi düzenlenen etkinlik pandemi şartlarına rağmen fiziki olarak açık alanda düzenlendi. Oturumların bir kısmı ise online olarak gerçekleştirildi.

2021 yılında üçüncüsü düzenlenen Fiyab Sinema Sektör Günleri, 30 Eylül 2021 tarihinde İstanbul'da Atlas Sineması'nda, 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Ankara Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fiyab Sinema Sektör Günleri'nin dördüncüsü 8-9 Ekim 2022 tarihlerinde Ankara Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu’nda gerçekleştirildi. İki gün süren etkinliklerde toplam on dört oturumda sektör bileşenleri ve profesyoneller katılımcılarla buluşturuldu. 

Etkinliğe ait tüm videolara FİYAB youtube kanalından https://www.youtube.com/channel/UCDFlBnFhz7dRm0sjHdYp8JA ve tüm içeriklere https://fiyabsinemagunleri.com/sinema-sektor-gunleri/ web sitemizden ulaşılabilir.